Epilasyon
lazer epilasyon

Epilasyon uzmanlarımızdan ücretsiz Kıl Analizi hizmeti alarak Kıl yapınızın uygunluğu ve Epilasyon konusunda tüm sorularınızı cevaplamak için  0541 397 64 63  numaralı telefonu arayın.

 Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir problem olmuştur. Aşırı tüylenmenin sebepleri genetik faktörler, hormonal durumlar veya kullanılan ilaçlar olabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın geleneksel yöntemlerinden ağda, jilet, ip, cımbız veya tüy dökücüler ile istenmeyen tüyler geçici olarak önlenebiliyor olsa da tüylerden kurtulmanın kalıcı çözümü 20. yüzyılda nihayet sahneye çıkıyor: “ Epilasyon.”

Hangi Epilasyon Cihazlarını Kullanıyoruz

Diode Epilasyon

Diode  Epilasyon Dünyada en çok tecih edilen ve kullanılan sistemdir. Diyot Epilasyon koyu renkli ciltler ve açık renkli tüylerde tercih edilir. Alexandrite epilasyon cihazlarının görmediği açık renkli tüylerde 810nm dalga boyu ile diode  epilasyon cihazları genellikle tercih edilir.

Ciltte Yanık Olusturmadan,leke bırakmadan Konforla yaptırabileceğiniz Buz başlıklı sistemdir.

Özellikle koyu renkli kıllarda her zaman ilk tercih Diode cihazlardır.Özellikle açık renkli tüylerde ve koyu tenlilerde güvenli ve etkili bir diyot epilasyon sistemidir.

Diyot epilasyon acıtır mı?

Cihazın başlık kısmında özel bir soğutucu yardımıyla -3 Derece Buz başlığı ile  acısız  uygulama mümküdür. Ağrı daha çok kıl yoğunluğu ile alakalıdır.
Uygulama nasıl yapılıyor?

Diode Epilasyon jel ile uygulanır. Diyot  epilasyon kare şeklindeki başlığı direkt cilde temas eder ve cilt üzerinde gezdirilerek her bölgeye uygulanır. Diode Epilasyon ve cilt arasına jel sürülerek daha rahat hareketler ile epilasyon yapılır.

Bu işlem kimler için uygundur?

Tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilecek bir sistemdir.cilt rengi koyu olan kişilerde daha güvenli bir epilasyon sağlar.
Diode Epilasyon uygulama fiyatları nedir?

İstanbulda diode ütüleme diyot epilasyon fiyatları uygulama bölge sayısı ve uygulama alanı genişliğine göre değişiklik göstermektedir. en uygun fiyatlar ücretsiz muayene sonrası kıl yoğunluğuna göre verilecek olan fiyatlardır.
diyot epilasyon yaptıranların ilk sorusu “Diyot mu Alexandrite mı”?

Diyot Cihazlar ve Alexandrite cihazlar arasındaki fark en sık sorulardan birisidir.

Diyot sistemler  800-810nm dalga boyunda atışlar yapar. Bu uzun dalga boyu deriye derinlemesine nüfuz edebilmesini sağlar.Diyot cihazlarda cildin epidermis tabakasındaki  melanin hedeflenir  ve bu nedenle doğrudan saç folikülünü hedef alır. özellikle koyu tenlerde, diğer diyot epilasyon cihazlarına göre cilt hasarı ve leke oluşumu görülmeksizin güvenli epilasyon sağlar. Sırt veya bikini bölgesinde özellikle tercih edilir.

Açık renkli cilt tiplerinde ve kumrallarda, kalın ve siyah kıllarda çok daha etkili biçimde kullanılır.

Epilasyon nasıl uygulanır, çalışma prensibi nedir?

 Epilasyonun hedefi kılın büyümesini sağlayan kıl kökü hücrelerinin işlevini yok etmektir.. Deriye gönderilen lazer ışını, kıl folikülünde bulunan ve kılların rengini oluşturan melanin pigmenti tarafından emilir. Işınlar yoluyla kıl köküne enerji yollanır ve iletilen enerji kıl kökünde yüksek bir ısı enerjisine dönüşerek folikülü tahrip eder.Chaz ışığı seçici olarak kıl köküne hedeflenmiştir, çevre dokulara zarar vermez. Melanince zengin koyu renkli tüyler Cihaz ışınlarını daha iyi tuttuğu içinepilasyon, açık renkli tüylere nazaran koyu tüylerde daha etkili bir uygulama olmaktadır.
Epilasyonda Doğru Cihaz Seçiminin Önemi

Lazer uygulamasının başarısında doğru cihaz ve doğru cihaz kullanımı çok önemlidir. Cihaz seçimi kişinin cilt ve kıl tipine göre yapılır. Diğer bir etken ise kişinin ten rengi ve kıl rengidir. Koyu tüy rengine sahip kişilerde lazer uygulaması daha etkili olmaktadır. Ancak tüm bu etkenlerin yanı sıra kişinin sağlık durumu ilk başta değerlendirilmelidir. Kişide hormonel bir bozukluk sebebiyle aşırı tüylenme görülüyorsa en önce bu hastalığın tedavi edilmesi gerekir.

Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gerekenler Nelerdir?

Epilasyona gelmeden önce uygulama yapılacak bölgeye krem,yağ vb ürünler kesinlikle sürülmemelidir.

Lazer epilasyondan 25-30 gün  öncesine kadar tüyler başka bir yöntemle(cımbız,ağda) alınmamalı ve uzatılmalıdır.

Güneş altında kalmak veya solaryum etkisiyle bronzlaşmak lazer epilasyonun etkinliğini azaltır.

Uygulamadan bir gün önce tüyler jiletle alınmalıdır.

 Epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

  • Uygulama yapılan bölge kızarıksa, kızarıklığı geçene kadar güneşe maruz bırakılmamalıdr.
  • Uygulama yapılmış bölgeden çıkan tüylere müdahale yapılmamalıdır.
  • Bölgenin terden korunması gerekir.
  • Sıcak su, lif ile yıkama ve saç kurutma makinesi gibi ısı üreten cihazlar kullanılmamalıdır.

Uygulamanın yan etkileri var mı?

Uygulama sırasında hafif bir acı hissedilebilir. Uygulamadan sonra hafif bir kızarıklık ve ödem oluşabilmektedir. Ancak epilasyon uzmanı tarafından uygulanan kremlerle veya Uzmanınızın önerdiği ürünler ile şikayetler giderilebilir. Bunun yanında i hipopigmentasyon gibi yan etkiler görülse de bunların tamamı geçici şikayetlerdir. işlem, cilt altına ve ter bezlerine zarar vermez. Yalnızca kıl köklerini hedef aldığı için güvenli bir uygulamadır. İşinin uzmanı tarafından doğru yere doğru atımlar yapıldığı takdirde ciltte leke ve iz oluşturmaz.
Epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Kolaltı, bikini bölgesi, genital bölge, sırt, ense, boyun, kol ve bacaklar, göğüs, göbek, yüz, bıyık ve çeneye uygulanabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir. Yalnızca kaş ve göz arasına lazer epilasyon uygulanmaz.

Epilasyon kaç seans sürer?

Epilasyonun etkinliği kişinin fiziksel ve hormonel yapısına, cilt tipine, kıl rengine ve kılların sertliğine göre değişkenlik gösterir. Koltuk altı, bacağın alt kısmı, bikini bölgesi gibi alanlar 8 ile 10 seans, yüz, kol ve sırt gibi bölgeler 8 ile 14 seans sürebilir. Genel olarak koyu renkli kıllar lazer ışınlarını daha iyi tutacağından kıl folikülleri daha çabuk etkisiz hale getirilir ve böylece kalın kılların olduğu bölgelerde seans süresi daha kısa olur.

Uygulamada  neden tek seans yeterli olmaz?

Vücut kıllarının 3 farklı gelişim aşaması vardır: anajen, katajen ve telojen olmak üzere. Kıllar birbirinden bağımsız olarak bu aşamalardan geçer. Yani her kıl aynı anda aynı gelişim aşamasında değildir. Lazer epilasyon ise sadece anajen dönemindeki kıllarda etkili olmaktadır. Bu sebeple tek seansta tüm kıllar lazer epilasyondan etkilenmemektedir.

 Uygulamanın  etkisi kalıcı mı?

Seanslar eksiksiz olarak tamamlandığında ve uzman kişilerce doğru cihaz kullanıldığında istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilmeniz mümkündür.

 Epilasyonu herkes yaptırabilir mi?

Kadınlar için lazer epilasyon yaptırmadan önce 2 yıl boyunca düzenli adet görülmesi tavsiye edilmektedir.

 Epilasyon hangi durumlarda yapılamaz?

Bölgede açık yara veya enfeksiyon varsa lazer epilasyon yapılmaz. Kronik cilt hastalığı, epilepsi veya ışığın tetikleyici olduğu herhangi bir hastalığa sahip kişilere önerilmez.

Genital bölgeye lazer uygulaması yapmak kısırlığa sebep olur mu?

Lazer ışınları cilt yüzeyinden yalnızca kıl köklerine kadar inebiliyor ki bu da yaklaşık olarak 2-5 mm’ dir. Yani daha derinlerde olan iç organlara ulaşamıyor. Bu sebeple lazer uygulamasının kısırlığa sebep olması mümkün gözükmemektedir. Zira, lazer ışınlarının kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri yoktur.

Epilasyon hizmeti için sizi neden tercih etmeliyim?

Değerli misafirimiz,Epilasyon hizmeti ciddi bir uygulamadır.Sektörde 12 yılın üzerinde yaklaşık 5000 misafirimize memnuniyet odaklı hizmet sunduğumuzu bilmenizi isteriz.Epilasyon hizmetinden kalıcı sonuç alabilmeniz için tüm hassasiyetimizle size kaliteli hizmet sunuyoruz.Ayrıca paket uygulamadan ziyade senet ve sözleşme hizmetimiz olmadan tamamen güven odaklı butik bir işletmeyiz.sizide memnun misafirlerimiz arasında görmek isteriz.

 Epilasyon kanser yapar mı ?

Epilasyonlarda kullanılan lazerlerin herhangi bir kanserojen etkileri saptanmamıştır. Lazer, radyoaktif ışın değildir.

Kartal Epilasyon hizmeti, sağlığınız için gereken hijyen ve temizlik koşulları sağlanarak Uzman Estetisyen kontrolünde uzman cilt bakım kadrosu ile Yoğun Steril ortamda hizmet verilmektedir.
Kartal  Epilasyon hizmeti fiyatlarını öğrenmek için bizlere telefonla ulaşabilir veya merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Hizmet politikamız gereği sitemiz üzerinden fiyat bilgilendirmesi yapmamaktayız. Bu konudaki anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sayfamızda Bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.Tanı ve tedavi işlemleri için doktorunuza başvurunuz.

Kartal Lazer Epilasyon hizmeti